HAKKIMIZDA

KADIN HAKLARI DERNEĞİ (KADINHAKDER)

Medeniyet seviyesinin göstergesi toplumun kadına verdiği değer ve bakış açısıdır dersek yanılmış olmayız.

Kadındır ki toplumu yüceltir ve hayatı yaşanılır hale getirir.

Kadının yok sayıldığı, hakir ve küçük görüldüğü bir dünyada haklarını alacak ve dünyayı yaşanır kılacak yine Kadınlar ve Kadın Hareketi’dir.

HAK VERİLMEZ ALINIR

Hiçbir zaman hak verilmiyor, hak her zaman talep eden ve arayanların olmaktadır. Bu düstur hiçbir zaman değişmemekte.

Eğer hala kadına şiddet, kadın cinayetleri ve tacizler sürüyor ve her geçen gün artıyorsa, kadın potansiyel suçlu olarak görülerek giyim kuşamı ile değerlendiriliyorsa, erkekler ve bir kısım kadınlar hala bu yobaz düşüncelere sahipse bunda kendisini ifade edemeyen ve sessiz kalan kadının da büyük bir payı var.

Toplumun kadına bakış açısı kadınların sorunu değil evvel emirde erkeklerin çözmesi gereken en önemli meseledir. Bu yüzden Kadın Hakları Derneğine kadınların yanında erkeklerin de destek olacağı ümidini beslemekteyiz.

KADIN… 

Kadın Hakları Derneği olarak; Kadının bağımsız, özgür, hayatın her alanında yer alan etkin olması için çalışıyoruz. Kadının saygın bir konumda olması temel hedefimizdir.

Bizim için mutluluğun resmi ve var oluş nedenimiz… Olmazsa olmazımız.

KADINHAKDER; hedefleri doğrultusunda hukuki mücadele, proje, araştırma, rapor, analiz, anket, eğitim, yayın, lobi, medya faaliyetleri, AR-GE, etkinlik, çalıştay, panel ve toplantılar vb. yaparak idare, bürokrasi, karar mekanizmaları ve kamuoyu üzerinde etkili olmaya çalışır.

LOGONUN ANLAMI

Kadın Hakları Derneğinin Logosu Mor bir kadın silueti üzerinde baharı simgeleyen çiçekler ve durmasını istediğimiz gözyaşı damlaları bulunmaktadır.

Kadınımızın gözyaşlarını dindirmek için yola çıktık.

KADINHAKDER çıktığı bu yolda başarıdan başarıya koşacağına olan inancımız tamdır.